Aktualności

V edycja projektu ''Lekcje z ZUS'' - ZUS zaprasza do projektu

[ 2018-09-18 ]
To już piąta edycja programu edukacyjnego ''Lekcje z ZUS'' skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły zapisy do udziału w projekcie.Dotychczas dzięki projektowi Lekcje z ZUS swoją wiedzę poszerzyło 157 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Wszystkich nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt ''Lekcje z ZUS'' polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela czterech lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Omawianymi tematami są:
- Świadomy zawsze ubezpieczony,
- Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,
- Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach
- e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Nauczyciele, którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie, otrzymają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych materiały dydaktyczne przygotowane przez ZUS. Komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, czyli zeszyt dla nauczyciela z płytą DVD i zeszyt dla każdego ucznia biorącego udział w projekcie.

Poprzednie edycje ''Lekcji z ZUS'' cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pedagogów i uczniów. Tylko wminionym roku szkolnym w ''Lekcjach z ZUS'' wzięło udział ponad 62 tyś. uczniów, z czego 30 tyś. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Tylko w Wielkopolsce do pierwszego etapu Olimpiady zgłosiło się 2207 uczniów z 64 szkół.

Dla uczniów, w których ''Lekcje z ZUS'' rozbudzą chęć pogłębienia wiedzy, ZUS organizuje Olimpiadę wiedzy ''Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych''. Laureaci Olimpiady otrzymują m. in. indeksy i punkty w rekrutacjach na uczelnie wyższe oraz laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Zapraszamy na ''Lekcje z ZUS'' i do udziału w Olimpiadzie!
Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne na stronie internetowej

Szkoły oraz nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie w roku szkolnym 2018/2019 proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 502 009 557 lub 62 735 73 69 lub mailowo: ewa.szymankiewicz@zus.pl

Ewa Szymankiewicz
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
ZUS Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

 

Dokumenty do pobrania:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek