Aktualności

III Międzynarodowy Festiwal Organowy ''Jesień Organowa"

[ 2018-10-01 ]
Trwa III Międzynarodowy Festiwal Organowy „Jesień Organowa" w Chełmcach, organizowany przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.
W trakcie drugiego koncertu wystąpiła Anne Michael - niemiecka organistka, absolwentka studiów w Lubece, Lipsku oraz Birmingham, grająca na co dzień w katedrze w Meldorf (Niemcy). W swoim solowym recitalu artystka dokonała mieszanki brzmienia zabytkowych organów piszczałkowych oraz różnorodnych muzycznych barw, które można uzyskać dzięki syntezatorowi. W programie znalazły się zarówno klasyka organowa jak np. fragment kantaty J. S. Bacha, a także dzieła współczesne (m.in. P. Glassa), autorski utwór A. Michael i jej improwizacja na temat pieśni "Boże coś Polskę", która wpisała się w tegoroczny jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Koncert poprowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak. Nagłośnienie, dzięki któremu mogło wybrzmieć bogactwo barw instrumentów, zapewnił Dariusz Góra. Za przygotowania z ramienia Parafii pw. NNMP w Chełmcach odpowiada jej proboszcz, ks. kan. Jerzy Salamon. Warto podkreślić, że za oprawę artystyczną Festiwalu odpowiada Łukasz Mosur, zaś dyrektorem organizacyjnym jest Mateusz Walczak.

Festiwal „Jesień Organowa” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację PZU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Kaliski Edward Janiak oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, zaś patronat medialny – media diecezji kaliskiej: Dwutygodnik Opiekun i Radio Rodzina. Festiwal wspiera także liczne grono partnerów, m.in. Restauracja i Hotel Radosny Dwór, Fundacja Biura Rachunkowego FiK, Kwiaciarnia Malwa, Borowiak Nieruchomości, Organmistrzostwo Andrzej Sutowicz, Warzywa Gralińscy.

Organizatorzy już dziś zapraszają na finałowy koncert z udziałem profesorów łódzkiej Akademii Muzycznej: Beaty Zawadzkiej-Kłos (sopran) oraz Ireny Wisełki-Cieślar (organy), który odbędzie się 14 października o godz. 17:30.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek