Aktualności

Rajd Rowerowy "Powitanie Jesieni 2018"

[ 2018-10-01 ]
W sobotę 29 września o godz. 9:00 ruszył coroczny Profilaktyczny Rajd Rowerowy "Powitanie Jesieni 2018", w którym wzięło udział blisko 80 osób. Uczestnicy pokonali 21 kilometrów na trasie Opatówek - Cienia Trzecia - Porwity - Chełmce - Wolica - Szałe - Trojanów - Opatówek. Trasa rajdu nie należała do najłatwiejszych, ponieważ miejsce docelowe znajdowało się na jednym z wyżej położonych wzniesień w powiecie kaliskim.
Przy pięknej i słonecznej pogodzie miłośnicy dwóch kółek dotarli do celu szczęśliwi i zadowoleni. Organizatorzy rajdu zapewnili szereg atrakcji. Na miejscu w Stadninie Koni "Wolica" każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z przejażdżki konnej, poznać tajniki i podstawowe zasady jeździeckie. Konie wzbudziły duże zainteresowanie zarówno młodszych, jak i starszych uczestników rajdu. Dla dzieci i młodzieży zaplanowano również konkurencje sportowe, gdzie każdy biorący w nich udział otrzymał upominek. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z placu zabaw znajdującego się na terenie hotelu Stajnia Wolica. Organizatorzy zapewnili dla każdego poczęstunek w postaci ciepłego bigosu, herbaty, kawy, owoców i zimnych napojów.

Wspólnie z rowerzystami w rajdzie uczestniczyli: Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek, Paweł Bąkowski Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy, Małgorzata Rektor Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Jacek Mazurowski i Bronisław Krakus działacz sportowy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Jutrzenka Colian S.A. w Opatówku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej Oddział Opatówek, p. Józef Mikołajczyk - Piekarnia w Sierzchowie, p. Marian Wróblewski z Opatówka, pp. Ewa i Henryk Suchorzewscy, p. Karolina Olejniczak z Opatówka, p. Zbigniew Zarzycki z Opatówka.

O bezpieczeństwo uczestników dbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kaliszu wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Opatówku - za co uczestnicy rajdu i organizatorzy bardzo dziękują. Organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Świetlica Środowiskowa "Słoneczko" w Opatówku w ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek