Aktualności

Klasa IV b napoleonką do Sierzchowa

[ 2018-09-25 ]
Uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku 25 września 2018 r. uczcili 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, przemierzając trasę zwaną napoleonką (na pamiątkę przemarszu wojsk napoleońskich) przez Borów do Sierzchowa. Pod opieką wychowawczyni Doroty Skinder oraz szkolnej pedagog Kamili Ludwiczak przeszli 7 km spacerem (niekiedy marszobiegiem), dzielnie pokonując wszelkie niedogodności i trudności pieszej wędrówki.
Towarzyszyły im ciepłe promienie słonecznego przedpołudnia, dodając sił i zapału do osiągnięcia upragnionego celu. Na miejscu, w Szkole Podstawowej w Sierzchowie, skąd w tym roku dołączyło do kl. IV b w Opatówku troje uczniów, na uczestników wyprawy czekało wiele atrakcji. Pierwszą niespodzianką było spotkanie z wcześniejszymi wychowawczyniami (w kl. I - III) p. Renatą Albrecht i p. Magdaleną Galubą. Spotkanie miało charakter integracyjny. Dzieci miały okazję poznać się nawzajem oraz zwiedzić dawną szkołę swoich nowych kolegów z klasy. Gospodarze, p. Magdalena Galuba wraz z rodzicami uczniów z Sierzchowa, zaskoczyli strudzonych wędrowców wspaniałą ucztą. Przy rozpalonym ognisku czekały smakowite kiełbaski i bułki z lokalnej piekarni. Nie zabrakło również soczystych pomidorów i ogórków oraz gorącej herbaty i ciast domowego wypieku.

Kolejnym zaskoczeniem dla uczniów było wręczenie chłopcom upominków z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach edukacyjnych, przygotowanych i poprowadzonych przez p. Magdalenę Galubę. Motywem przewodnim zadań była ''polskość'', m.in. znajomość granic Polski oraz ukształtowania terenu naszego kraju. Uczniowie, bawiąc się, utrwalali wiedzę nt. lokalnej przyrody, która pomogła im w tworzeniu pomysłowych map Polski. Uzmysłowili sobie, jak ważną rolę pełnią drzewa w życiu człowieka i w środowisku przyrodniczym. Rozpoznając poszczególne gatunki drzew, tworzyli symboliczne listki, które miały wskazywać, jak ważny jest każdy z nich dla naszego życia i środowiska. Wspólne zabawy rozbudziły w dzieciach przyrodniczą pasję, sprawiając, że każdy z nich chciał zostać dendrologiem.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek