Aktualności

Zwycięski puchar rajdu dla uczniów Szkoły Podstawowej w Opatówku

[ 2018-09-29 ]
''Włóczykije'' ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku zdobyli zwycięski puchar VII Rajdu Szlakiem Bursztynowym z Jagiellonką i Kopernikiem, który odbył się 29 września 2018 r. w Kaliszu. Drużyna pod kierownictwem p. Doroty Skinder i opieką p. Anny Karwowskiej w zaciętej rywalizacji pokonała 250 uczestników z 11 szkół Kalisza i regionu. To ogromny sukces i wyróżnienie dla naszej szkoły.
Uczniowie osiągnęli go dzięki zaangażowaniu, wykorzystaniu wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole oraz pomysłowości i kreatywności na trasie rajdu. Podczas konkursowych zadań wykazywali się bystrością umysłu, sprytem i dużą sprawnością fizyczną. Rajdowe zmagania rozpoczęły się przy amfiteatrze w Parku Przyjaźni, gdzie drużyny otrzymały karty pracy i wskazówki do wykonywania zadań. ''Włóczykije'' działali sprawnie i skutecznie pod przewodnictwem wybranych przez siebie liderów: Katarzyny Bąkowskiej i Michała Nowakowskiego z kl. VIII a. Między innymi mieli odnaleźć zegar słoneczny w Parku Przyjaźni i przetłumaczyć umieszczony na nim łaciński napis. Pomyślnie rozwiązali też test wiedzy o Koperniku i Jagiellonce, najszybciej rozszyfrowali kalambury i ułożyli z puzzli postać Anny Jagiellonki, by wyruszyć na ciąg dalszy rajdu wiodącego Trasą Bursztynową do Ogródka Jordanowskiego. Wykazali się tu imponującą wiedzą astronomiczną. Na tym etapie trasy popis swojej sprawności fizycznej zaprezentował Bartłomiej Musiał z kl. VIII c, zdobywając dla drużyny znaczącą liczbę punktów. Idąc przez Wał Piastowski i Wał Staromiejski, uczestnicy rajdu dotarli do mety znajdującej się w III LO im. M. Kopernika. Uczennice klasy III b GIM w Opatówku: Zuzanna Głowacka, Martyna Jopek, Julia Rutkowska i Zofia Wojewoda zaprezentowały ułożony w czasie wędrówki wiersz, nawiązujący do jubileuszu 100-lecia istnienia kaliskiego liceum: ''III Liceum Ogólnokształcące przypomina nam o Annie Jagiellonce. Mikołaj Kopernik, choć tam nie bywał, każdy w głębi serca szkołę tak nazywał. Szkoła dwojga imion tak właśnie powstała, stoi tu do dzisiaj piękna i wspaniała. Dziś obchodzimy stulecie tej szkoły, każdy z niej wychodzi wysoce wykształcony.''

Organizatorami rajdu byli: III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu oraz Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego. Dla wszystkich uczestników rajdowe zmagania były również okazją do doskonałej zabawy i weekendowego relaksu na świeżym powietrzu.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek