Aktualności

Współpraca z ratownikami WOPR

[ 2018-10-15 ]
W poniedziałek, 15 października br. w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek odbyło się spotkanie, w czasie którego zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Burmistrzem Gminy Opatówek a Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Wielkopolskiego Zarząd Oddziału Rejonowego w Kaliszu a Ochotniczą Strażą Pożarną Opatówek.
W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Prezes OSP Opatówek Krzysztof Karolewski oraz Prezes Zarządu WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddziału Rejonowego w Kaliszu Józef Gola.


Głównym celem zawartego porozumienia jest podniesienie stopnia umiejętności pływackich wśród dzieci i młodzieży szkolnej na terenie Opatówka i Gminy Opatówek. W ramach współpracy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego Zarząd Oddziału Rejonowego w Kaliszu przeprowadzi w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych pogadanki w zakresie bezpiecznego przebywania nad akwenami. Organizować będzie także dla dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) Gminy Opatówek szkolenia i kursy na: Ratownika Wodnego (MSW) - od 17 lat, szkolenia na stopień Młodego Ratownika. Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku utworzy społeczną drużynę WOPR, która wesprze w zabezpieczeniu akwenu w Szałem k/Kalisz drużynę WOPR.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek