Aktualności

III Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2018

[ 2018-10-16 ]
Zakończył się III Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2018", zorganizowany przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.
Finałowy koncert tegorocznego festiwalu ubogaciła muzyka w wykonaniu artystek związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi. Wystąpiły: prof. Beata Zawadzka-Kłos (sopran) oraz prof. Irena Wisełka-Cieślar (organy). W programie znalazły się zarówno dzieła m.in. A. Vivaldiego czy J. Brahmsa, ale także dzieła współczesne, w tym kompozycje M. Lorenca czy J. Maklakiewicza. Szczególnym akcentem na zakończenie festiwalu były cztery różne interpretacje pieśni "Ave Maria" autorstwa różnych kompozytorów.

Trzeci festiwal organowy dobiegł końca, to okazja do jego podsumowania i podziękowań. Odbyły się trzy koncerty w znakomitej obsadzie międzynarodowej i krajowej: na pierwszym koncercie wystąpili Sławomir Cichor (trąbka) oraz Radosław Kuliberda (organy), na drugim - Anne Michael (Niemcy, organy). Festiwal poprzedziło spotkanie z mieszkańcami, w trakcie którego organizatorzy opowiedzieli o historii organów piszczałkowych firmy Schlag und Söhne w Chełmcach. Festiwalowi towarzyszy także konkurs wiedzy o organach, do którego zgłoszenia trwają do 19 października - szczegóły na stronie www.inicjatywa.opatowek.pl

Festiwal „Jesień Organowa" był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację PZU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Kaliski Edward Janiak oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, zaś patronat medialny – media diecezji kaliskiej: Dwutygodnik Opiekun i Radio Rodzina. Festiwal otrzymał wsparcie licznego grona partnerów. Dziękujemy ks. Jerzemu Salamonowi, proboszczowi parafii pw. NNMP w Chełmcach. Wszystkie koncerty festiwalowe poprowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak. Warto podkreślić, że dyrektorem artystycznym festiwalu był Łukasz Mosur, a dyrektorem organizacyjnym: Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka".

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek