Aktualności

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

[ 2018-10-16 ]
12 października 2018 r. w Restauracji Czarnuszka w Opatówku odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości pojawiło się ponad 120 pracowników szkół i przedszkoli Gminy Opatówek. Znamienitych gości witali uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajsku przebrani w marynarskie stroje. Każdemu uczestnikowi imprezy wręczali upominki z życzeniami wykonane przez dzieci na zajęciach świetlicowych.
Uroczystość otworzył Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki. Okolicznościowy głos zabrał również Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Paweł Bąkowski. Życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożył także Sekretarz Gminy Krzysztof Dziedzic. Obecni byli także Radni Rady Miejskiej Gminy Opatówek Marlena Kiermas - Gruszka, Mariusz Małoburski, Jarosław Budka, Mateusz Walczak oraz Wojciech Pokojowy oraz Skarbnik Gminy Opatówek Dagmara Gajewska - Pająk, Dyrektor ZEAS Gminy Opatówek Arkadiusz Łańduch.

Na ten wyjątkowy dzień Restauracja Czarnuszka zamieniła się w pokład wspaniałego statku, który zabrał wszystkich gości w niezwykłą morską podróż. Po haśle: „Cała naprzód ku morskiej przygodzie” cała publiczność była już gotowa na teatralne doznania. Uczniowie odegrali 3-aktową opowieść o pewnej nauczycielce, która wyjechała na wakacje. Zapewne każdy człowiek zastanawia się niekiedy, jak nauczyciele spędzają swoje długie dwumiesięczne wakacje: Majorka, Tunezja czy Władysławowo, a może w zaciszu domowym? Nasza bohaterka sztuki teatralnej lubi czynny wypoczynek, więc wybrała się na ryby nad Jezioro Pokrzywnickie. Udało jej się złowić złotą rybkę, która, jak to zwykle w baśniach bywa, spełniła jej trzy życzenia.

Przepiękna scenografia przeniosła widzów ze statku wprost do salonu bogatej nauczycielki, a później na Hawaje. Nasza bohaterka przekonała się jednak, że ani ogromny majątek, ani dalekie egzotyczne podróże nie dają jej tyle szczęścia, co praca w szkole. Przedstawienie ubarwiły tańce piratów, układy choreograficzne ze wstążkami gimnastycznymi oraz piosenki: „Przechyły", „Biała mewo”, „Chałupy welcome to", ''Jeszcze się nam żagiel bieli".

Spektakl spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności angażowanej do zabawy przez małych artystów. Wszyscy goście bardzo dobrze się bawili, a świadczyły o tym ich uśmiechy i częste gromkie brawa. Uroczystość była świetną okazją do towarzyskich spotkań w gronie pracowników oświaty oraz stworzyła możliwość zaprezentowania licznych talentów uczniów Szkoły Podstawowej w Rajsku. Występy uczniów przygotowane zostały pod okiemp. Marty Lewickiej, p. Kingi Leszczyńskiej - Cieśla, p. Damiana Pyrka, p. Anny Grajczyk oraz p. Magdalena Janik. Wieczór umilił wspólny śpiew, który poprowadziła p. Ewa Andrzejewska.

Organizatorami spotkania byli Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Gminy Opatówek, na czele z Dyrektorem Arkadiuszem Łańduchem, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Szkoła Podstawowa w Rajsku, na czele z Dyrektor Honoratą Wolniaczyk.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek