Aktualności

Jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej

[ 2018-10-18 ]
Władze samorządowe z burmistrzem na czele, księża, nauczyciele, dyrektorzy z sąsiednich szkół, rodzice, uczniowie, absolwenci, sponsorzy, sołtysi z gminy Opatówek, przedstawiciele OSP oraz sympatycy szkoły spotkali się w sobotnie popołudnie, 13 października, by świętować jubileusz Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. Czas szybko mija, od pierwszego dzwonka w szkole minęło już 70 lat.
Dyrektor Teresa Kobierska uhonorowała pamiątkowymi statuetkami władze samorządowe, byłych dyrektorów szkoły i przewodniczących Rady Rodziców oraz podziękowała za wkład włożony w istnienie szkoły. Minutą ciszy i głęboką zadumą uczczono pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów. Na ich grobach uczniowie zapalili znicze i złożyli symboliczną różę.

Samorządowi goście przekazali na ręce pani dyrektor oraz przewodniczącej Rady Rodziców serdeczne gratulacje , bukiety kwiatów i pamiątkowe statuetki. Spotkanie stało się także doskonałą okazją do złożenia życzeń, związanemu przez kilkadziesiąt lat z Tłokinią i szkołą, ks. Władysławowi Mrozińskiemu, który obchodził 94. urodziny. Szanownemu Jubilatowi odśpiewano ''Sto lat'', a pani dyrektor w imieniu zgromadzonych złożyła życzenia i wręczyła bukiet róż. Następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni w niezwykłą podróż w czasie z uczennicami klasy III gimnazjum, które przedstawiły historię szkoły od pierwszych wzmianek o niej po czasy współczesne oraz zaprezentowały zdjęcia z kronik szkolnych.

Po wizycie w sali muzealnej wszyscy obejrzeli montaż słowno - muzyczny, podczas którego pięknymi piosenkami i wierszami dzieci i młodzież opiewali ojczyznę, Tłokinię i szkołę. Część oficjalną zakończył majestatyczny polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII i III gimnazjum. A potem przyszedł czas na tort, życzenia spotkania, wpisy do Złotej Księgi, oglądanie kronik i zwiedzanie szkoły. Zapewne jesienne motywy składające się na oryginalną dekorację całej szkoły sprawiły, że spotkanie pokoleń było pełne wzruszających wspomnień. Po oddaniu czci przeszłości, poinformowaniu o teraźniejszości, cała społeczność szkolna z nadzieją spogląda w przyszłość i oczekuje kolejnych jubileuszy.

Dyrektor Teresa Kobierska dziękuje wszystkim Gościom za udział w uroczystości. Szczególne podziękowania kieruje do osób, które włączyły się przygotowanie jubileuszu- Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców i uczniów.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek