Aktualności

Konkurs o polskich symbolach narodowych

[ 2018-09-24 ]
Uczniowie naszej szkoły przez cały rok czczą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Organizowali uroczystości, spotkania, podejmowali różne przedsięwzięcia. Wzięli też udział w ''Konkursie Wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych''.
Organizatorem konkursu była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, a także Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat sprawował Wielkopolski Kurator Oświaty.

Konkurs rozpoczął się już w lutym br. i składał się z kilku etapów. Uczniowie musieli wykazać się wyjątkową znajomością historii Polski, przeczytać wiele pozycji książkowych o gen. Wybickim i jego epoce oraz naszych symbolach narodowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Szafirowicz w kategorii gimnazjum i Hanna Warszewska w kategorii szkół podstawowych. 16 czerwca w Szkole Podstawowej w Manieczkach obie uczennice rywalizowały z najlepszymi w województwie i godnie reprezentowały nasze szkolne środowisko.

23 września 2018 r. podczas organizowanego w Manieczkach Dnia Hymnu Narodowego odbyło się podsumowanie konkursu. Wśród laureatów jest tegoroczna absolwentka gimnazjum - Katarzyna Szafirowicz, która zajęła w swojej kategorii drugie miejsce. Uroczystość rozpoczęła się wykładem na temat historii hymnu polskiego - o pieśniach, które pełniły jego funkcję oraz o powstaniu ''Mazurka Dąbrowskiego''. Drugą część uświetniły występy uczniów ze szkoły w Manieczkach, miejscowego chóru, a także rekonstrukcja historyczna bitwy powstańczej z wykorzystaniem zabytkowej armaty. Kasia przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczycielki historii p. Bożeny Banasiak.

Tekst: Szkoła Podstawowa w Opatówku

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek