Aktualności

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Rajsku

[ 2018-11-14 ]
W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajsku brali udział w licznych konkursach i zawodach, zarówno tych przedmiotowych, jak i sportowych osigając przy tym liczne sukcesy, o których mowa poniżej.

W dniach 15 - 16 września 2018 roku w Koźminku odbył się Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym. Organizatorem finału był UKS ''Koźminianka''. Uczennica naszej szkoły podstawowej z klasy IV w kategorii dzieci do lat 10 - Vanessa Klimkiewicz zdobyła II miejsce.

W środę 31.10.2018 roku w Koźminku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Drużynowych Szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci edycja 2018/2019. Zorganizowane zostały przez Kaliski Ziemski SZS w ramach zadania publicznego zleconego przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu we współpracy ze Szkołą Podstawową w Koźminku oraz głównym sędzią zawodów - Dawidem Kupajem. Zawody odbyły się systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 3 rund młodzież, 5 rund dzieci. Reprezentacja każdej ze szkół składa się z czterech osób w tym obowiązkowo 1 dziewczyna. W kategorii szkół gimnazjalnych plus klasa 7 i 8 szkół podstawowych nasza drużyna zajęła drugie miejsce dzięki czemu awansowała do etapu wojewódzkiego. W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna zajęła trzecie miejsce czyli również podium.

Uczniowie klasy III SP reprezentowali naszą szkołę w konkursie plastycznym pt. ''Dzień Niepodległości'' organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych w Kaliszu przy współpracy z ODN Kalisz. Zasięg konkursu to miasto Kalisz oraz powiaty: kaliski, ostrowski, jarociński, pleszewski, kępiński, krotoszyński i ostrzeszowski. Wśród czterech nagrodzonych prac znalazła się praca Weroniki Tomczak, a praca Dawida Chudasia otrzymała wyróżnienie.

Po raz kolejny uczniowie wzięli udział w Przeglądzie Monodramów w Kaliszu. Oczywiście znów z sukcesem! Tym razem do Kleczewa pojechał Adam Rybarczyk z I klasy prezentujący utwór J. Papuzińskiej ''Czarna jama''. Wśród wyróżnionych znalazła się także Izabela Olszewska, która na scenie bawiła się lalkami i tekstem ''Bocian i żaba'' K. Jerzykowskiej.

9 listopada 2018 r. Adam Rybarczyk wziął udział w 20. Wielkopolskim Konkursie na Monodram "Młodzi Koryfeusze" w kinie ''Zachęta'' w Kleczewie. Adaś zdobył tam I nagrodę w kategorii wiekowej dzieci od 6 do 9 lat. Po obiedzie uczestnicy konkursu mogli obejrzeć spektakl lalkowy „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatru Akademia Wyobraźni, a instruktorzy udali się na spotkanie warsztatowe z jurorami.Organizatorzy Konkursu to: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie.

Lena Zielińska z klasy IV, Zuzanna Więckowska z klasy VI i Izabela Olszewska z klasy II reprezentowały naszą szkołę w konkursie poezji patriotycznej, który odbył się 13 listopada w Szkole Podstawowej w Tłokini Wielkiej. Lena zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej deklamując wiersz J. Ficowskiego "O ptakach i ojczyźnie", Iza - II miejsce z wierszem W. Bełzy "Czym będę", a Zuzia III miejsce recytując wiersz W. Broniewskiego "Żołnierz polski".

16 listopada ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej ''Tu wszędzie jest moja Ojczyzna'' w Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich. Zosia Antczak, Sebastian Buda i Wiktoria Janiak z klasy I, Michasia Ochlik z klasy IV, Emilka Buczkowska, Krzysztof Piekarski, Zuzia Rybarczyk i Zuzia Więckowska- uczniowie klasy VI zadebiutowali jako zespół wokalny. Przygotowali dwa utwory ''Stańmy, bracia wraz'' i ''Warszawskie dzieci''. Za wykonanie pieśni ''Stańmy, bracia wraz'' nasz zespół wokalny zajął III miejsce.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek