Aktualności

Wycieczka do nadleśnictwa

[ 2018-10-31 ]
W środę, 31 października 2018 r. dwie grupy czterolatków z przedszkola Wesoły Smyk: ''Jeżyki'' i ''Pszczółki'' pod opieką wychowawczyń wybrały się do Nadleśnictwa Kalisz. Celem wycieczki było poznanie najbliższego środowiska w ramach prowadzonego w naszym przedszkolu programu edukacji regionalnej oraz zapoznanie się z pracą leśnika.
Pogoda nam sprzyjała, zatem w aurze pięknej, złotej jesieni mogliśmy podziwiać bogactwo winiarskiego lasu. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci dowiedziały się, jak sprawdzić, ile lat ma drzewo, a także, że słoje można znaleźć nie tylko w spiżarni. Dzieci oglądały i głaskały korę z różnych drzew próbując nazywać, co czują w dotyku. Dowiedziały się, jakie natura (w tym zwierzęta) zostawia po sobie ślady. Oglądały ''mieszkania'' wielu gatunków ptaków, a także mogły wykazać się podczas zabaw w terenie oraz przy wykonaniu zadania plastycznego - leśnej korony.

Na koniec pani leśnik zaprosiła wszystkich do salki edukacyjnej Centrum Edukacyjnego Nadleśnictwa Kalisz ''Las Winiarski'', w której w bajkowy sposób przemyciła ciekawe treści przyrodnicze. Wielką atrakcją było podsumowanie zebranych wiadomości z wykorzystaniem ekspozycji zwierząt, które można spotkać w tamtejszym lesie. Na zakończenie dzieci mogły wykonać pamiątkową kolorowankę z jeżem w roli głównej. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone i bogatsze o nowe wiadomości, które przekazane w tak ciekawy sposób na pewno na długo pozostaną w pamięci wielu z nich.

Tekst: Przedszkole ''Wesoły Smyk''

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek