Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

[ 2018-11-12 ]
Wszyscy uczniowie, przedszkolacy, dyrekcja i nauczyciele spotkali się 9 listopada, aby wspólnie przeżywać rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości w tym roku miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija 100 lat, odkąd Polska pojawiła się na mapach. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni pod biało - czerwoną flagą odśpiewali w ramach projektu ''Rekord dla Niepodległej'' czterozwrotkowy hymn państwowy.
Następnie prowadzący akademię: Paulina Pilas i Mateusz Wąsik, zaprosili uczestników uroczystości zatytułowanej ''Dla Ciebie, Polsko…'' do wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych. W słowach i nutach zaklęta jest bowiem opowieść o Ojczyźnie. Śpiewając, ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Wszyscy chętnie skorzystali z przygotowanych śpiewników i zanucili bliskie sercu każdego Polaka piosenki. Każdą z nich poprzedzał krótki komentarz, który był jednocześnie opisem dziejów Polski.

Z kolei głos zabrała Dyrektor Teresa Kobierska, która poinformowała, że Prezydent RP Andrzej Duda przesłał do naszej szkoły pamiątkową flagę. Dyrektor w okolicznościowym przemówieniu zachęcała do wywieszenia flag oraz do udziału w różnych imprezach jubileuszowych oraz podziękowała za udział w świętowaniu Dnia Odzyskania Niepodległości. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, którzy walczyli o niepodległość.

Niezwykły koncert został również zaprezentowany 11 listopada podczas Mszy Świętej w kościele w Tłokini Kościelnej, zyskując aprobatę wszystkich zgromadzonych. Uroczystość przygotowały p. Urszula Borwik, p. Wiesława Giercarz i p. Edyta Banasiak.

Tekst: Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek