Aktualności

Wycieczka do Koźmina Wlkp. i Kalisza

[ 2018-11-29 ]
W dniu 24 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka do Koźmina Wlkp. i do Kalisza, w której wzięło udział 28 dzieci z terenu gminy Opatówek. Wyjazd był ostatnim wydarzeniem organizowanym w ramach Projektu pt. ''Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim'', realizowanego we współpracy z PCRR i Fundacją AKME.
W programie wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek ''Lotos'' w Koźminie Wlkp. Lotos to fabryka bombek bożonarodzeniowych prowadzona w oparciu o rodzinne tradycje. Wszystkie produkty są ręcznie zdobione, co gwarantuje im niepowtarzalność.

Podczas zwiedzania Fabryki dzieci miały możliwość przeniesienia się w baśniowy świat dekoracji, odbyły szybką lekcję chemii z reakcjami Trommera i Tollensa, pokazującą próbę lustra srebrowego, a także zobaczyły kunszt formowania baniek, niczym w manufakturze XVIII wieku. Następnie dzieci obserwowały ręczne ozdabianie bombek, z których powstawały istne arcydzieła. Uczestnicy wyjazdu mieli szansę uświadomić sobie, jaki nakład pracy towarzyszy przy tworzeniu każdej unikatowej sztuki. Co więcej mogli sami tego doświadczyć, uczestnicząc w warsztatach dekoracji, które polegały na praktycznym zdobieniu bombek. Każdy uczestnik otrzymał cztery bombki do ozdobienia według własnej inwencji twórczej. Pomysłów i radości było przy tym wiele. Wszyscy zadowoleni opuszczali warsztaty ze swoimi rękodziełami i resztkami brokatu na ubraniach. Kolejną atrakcją wyjazdu był seans filmowy w kinie Helios w Kaliszu. Zajadając popcorn dzieci obejrzały film pt. ''Misja Yeti'' opowiadający o tym, jak dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszają w podróż w najwyższe góry świata, aby odnaleźć legendarnego stwora. Uczestnicy wyjazdu, zaopatrzeni w nowe bombki, uśmiechnięci wrócili do domu .
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek