Aktualności

Mikołajki w Świetlicy Środowiskowej ''Słoneczko''

[ 2018-12-11 ]
Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Tak było również w tym roku, świetlicowe zabawy i rozmowy wiązały się z tematem i postacią Mikołaja.
Dzieci ze świetlicy układały puzzle z wizerunkiem św. Mikołaja słuchając prawdziwej historii o świętym biskupie z Miry, któremu przypisuje się według legendy wiele dobrych uczynków. Dzielił się nie tylko całym swoim majątkiem, ale także dobrym słowem. Święty Mikołaj- biskup stał się pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, który przychodzi 6 grudnia z workiem prezentów.


Następnie dzieci brały udział w quizie, gdzie mogły wykorzystać swoją wiedzę dotyczącą życia świętego. Był też słodki poczęstunek i oczywiście nie zabrakło prezentów. Około godz.15:00 do drzwi świetlicy zapukał wyczekiwany gość - święty Mikołaj. Czas radośnie upłynął na wspólnym śpiewaniu kolęd i recytowaniu wierszyków. Św. Mikołaj z pomocą Sekretarza Gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica i pracowników GOPS w Opatówku hojnie obdarował dzieci słodyczami. Każde dziecko otrzymało świąteczną paczkę ufundowaną przez Supermarket Lewiatan w Opatówku. Serdecznie dziękujemy p. Bogdanowi Kozaneckiemu za wsparcie Świetlicy Środowiskowej ''Słoneczko'' w postaci przekazanych prezentów świątecznych.

Tekst/zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek