Aktualności

Program domowych detektywów ''Jaś i Małgosia na tropie''

[ 2018-12-18 ]
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku skoordynował realizację szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego "Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie" dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej w Chełmcach i ich rodziców.
Warsztaty zrealizowała p. Iwona Frątczak nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chełmcach. Celem programu "Jaś i Małgosia na tropie" jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży. Program skuteczny, sprawdzony w praktyce i w badaniach ewaluacyjnych, oparty na skutecznych strategiach profilaktycznych, opóźnia inicjację alkoholową wśród uczniów, ogranicza częstość picia alkoholu przez uczniów, zmniejsza intencję uczniów dotyczącą picia alkoholu w przyszłości, ogranicza postawy pro-alkoholowe uczniów, zwiększa wiedzę uczniów na temat problemów, jakie mogą wiązać się z piciem alkoholu przez dzieci i młodzież.


Uczniowie wykazali się szybkością wyboru liderów; dokonywali trafnych ocen postaci literackich; z zaangażowaniem wykonywali zadania; wykazali się dużą znajomością zagadnień związanych ze skutkami używania substancji psychoaktywnych; wysokim stopniem zainteresowania komiksem; rzetelną pracą; trafnymi wypowiedziami; sprawnym wykonywaniem działań w grupach; poruszali tematy wpływu reklam i filmów na inicjację alkoholową wśród dzieci; bez problemu rozpoznawali różne formy nacisku takie jak: namowa, naśladowanie, groźba. Rodzice w szczególny sposób byli zainteresowani programem, aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, wspólnie brali udział w zabawie i tworzyli miłą atmosferę.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku składa szczególne wyrazy podziękowania Tomaszowi Mikuckiemu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Chełmcach za umożliwienie przeprowadzenia zajęć dla dzieci i ich rodziców.


Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Opatówek na 2018 r.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek