Aktualności

Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych GOPS

[ 2018-12-21 ]
19 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku odbyło się kolejne, tradycyjne, wspólne Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej ''Słoneczko'' wraz z opiekunami.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem Jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Chełmcach i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Słoneczko". Młodzi artyści śpiewali kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, a śnieżynki zaprezentowały układ taneczny. W imieniu Burmistrza Gminy Opatówek i swoim życzenia świąteczne złożył obecnym Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski.

Wśród gości znaleźli się: Skarbnik Gminy Opatówek Dagmara Gajewska-Pająk, Radny Gminy Opatówek Jarosław Budka, Kierownik GOPS w Opatówku Violetta Galant, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmcach Tomasz Mikucki oraz Przewodniczący GKRPA w Opatówku Małgorzata Rektor. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli także członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Dar Serca" wraz z panią Prezes Anną Musiał.

Opłatki poświęcił Ks. Prałat Władysław Czamara - Proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku. Po wspólnym dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wieczerzy. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne, takie jak zupa grzybowa, ryba smażona, kapusta z grochem, kompot z suszu, kasza z sosem grzybowym, makiełki, śledź w oleju, śledź w śmietanie oraz ciasta świąteczne. Spotkanie przebiegło w życzliwej atmosferze i było okazją do wprowadzenia wszystkich uczestników w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek