Aktualności

Kolędy z bajkami w Opatówku

[ 2019-01-07 ]
W sobotę, 5 stycznia sala Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą odbywającego się spotkania pod hasłem ''Kolędy z bajkami''.
Przybyłych na wspólne kolędowanie powitał Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic. Publiczności zaprezentowano najpierw wyjątkowy występ artystyczny pn. ''Bajka o bajkach'', w wykonaniu teatrzyku ''Figlarny Smyk'' działającego przy Przedszkolu Wesoły Smyk w Opatówku. Barwne stroje, liczne bajkowe postacie i znakomita gra aktorska spotkała się z zadowoleniem widowni i nagrodzona została gromkimi brawami. Świąteczna atmosfera ponownie zagościła wśród zebranych gości, którzy chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie, któremu przewodniczył p. Marek Ludwicki. Cały wieczór przebiegał w niezwykle radosnej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali na grochówkę strażacką i słodki poczęstunek przygotowany przez OSP Opatówek oraz GOK Opatówek.


Uroczystość zainicjowana została wcześniejszym działaniem charytatywnym ''Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka'', w której udział wzięli strażacy - wolontariusze OSP Opatówek należący do stowarzyszenia "Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce". Celem była zbiórka zabawek, książek, gier planszowych, kredek, kolorowanek i wielu innych materiałów dla dzieci. Zebrane artykuły przekazane zostały małym pacjentom Oddziału Onkologicznego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu i kilku innych placówek na terenie całej Polski.

Organizatorami sobotniego spotkania byli: OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego ''Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce'', Teatrzyk ''Filarny Smyk'', Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku.

Zdjęcia: Agnieszka Gierosz-Szałek

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek