Aktualności

Zaproszenie na otwarcie wystawy

[ 2019-03-20 ]
Już 11 kwietnia 2019 r. o godzinie 17:00 nastąpi otwarcie najnowszej wystawy czasowej pt. ''Niezwykła rodzina Wiłkomirskich'' poświęconej tej wybitnej rodzinie. Wernisażowi, na który wstęp jest bezpłatny, towarzyszyć będzie koncert.
Każdy z członków rodziny Wiłkomirskich wniósł tak wiele do kultury, muzyki polskiej i światowej. Otrzymywali liczne nagrody, rozsławiali naszą muzykę i Polskę na całym świecie. Wszyscy byli i są wyjątkowi – z racji swych talentów muzycznych, jako wykonawcy i twórcy muzyki – oraz jako ludzie. Ludzie niepospolici z racji swych przymiotów charakteru, nieprawdopodobnej pracowitości, ale także z racji dramatyzmu życia i wielu trudnych momentów, których im ono nie szczędziło. Pamięć o tej niezwykłej, pięknej muzycznej rodzinie nie może zaginąć. Wiedza o ich życiu i osiągnięciach powinna być propagowana wśród całego społeczeństwa.

Z inicjatywy Fundacji rodziny Wiłkomirskich Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przygotowało wystawę czasową poświęconą życiu Alfreda Wiłkomirskiego i jego dzieci: Kazimierza, Michała, Marii, Wandy i Józefa. Publiczność będzie miała wyjątkową okazję zapoznania się z dokumentami, fotografiami, zapisami nutowymi, listami, rękopisami wspomnień członków rodziny i różnymi pamiątkami rodzinnymi.

Zbiory udostępniły Fundacja Rodziny Wiłkomirskich z depozytu złożonego w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, MBP im. A. Asnyka w Kaliszu, Archiwum Państwowe w Kaliszu, Parafia NSJ w Opatówku oraz Józef Wiłkomirski, urodzony w Kaliszu a ochrzczony w Opatówku. Będzie też wyjątkowa możliwość zobaczenia fraka dyrygenckiego Maestra Józefa Wiłkomirskiego oraz wiolonczeli jego brata Kazimierza.

Wystawę będzie można zwiedzać do 16-go czerwca 2019.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek