Aktualności

Kino społecznościowe w Opatówku

[ 2019-03-21 ]
Nowoczesna sala kinowa w kameralnym klimacie - tak wyglądać będzie kino społecznościowe, które utworzone zostanie w budynku dawnego dworca PKP w Opatówku. W środę, 20 marca br. w Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki wraz ze Skarbnik Gminy Dagmarą Gajewską - Pająk podpisał umowę o dofinansowanie zadania.
W ubiegłym roku Gmina Opatówek złożyła wniosek o dofinansowanie na projekt pn. ''Adaptacja pomieszczenia wraz z zakupem wyposażenia na cele małego kina społecznościowego'' w ramach Osi Priorytetowej 4 ''Środowisko'' Działania 4.4. ''Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego'' Poddziałania 4.4. ''Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu'' Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną. Gmina Opatówek otrzyma dofinansowanie w wysokości 127 500 zł.

W ramach zadania pomieszczenia dworca PKP przeznaczone na kino zostaną przebudowane i zaaranżowane tak by spełniały wszelkie standardy techniczne, zakupione zostaną także urządzenia i wyposażenie w skład, którego wchodzić będzie m.in. nagłośnienie, ekran ramowy akustyczny, projektor rozdzielczości 4K oraz pozostałe elementy niezbędne do obsługi kina. Odbiorcami będą wszystkie grupy wiekowe, obiekt przystosowany zostanie także dla osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość zadania wynosi 184 500 zł.

Budynek dworca PKP to obiekt zabytkowy, mamy nadzieję, że po tegorocznej przebudowie i termomodernizacji znów stanie się on wizytówką Gminy Opatówek, a zorganizowane tam kino będzie ciekawą propozycją dla mieszkańców, która z całą pewnością wzbogaci ofertę kulturalną.

Warto przypomnieć, że przebudowa i termomodernizacja budynku dworca PKP jest jednym z zadań realizowanych w tym roku w ramach projektu "Rozwój instytucji kultury na terenie gminy Opatówek''. Poza wspomnianym kinem w obiekcie tym będą mieściły się pomieszczenia, które docelowo udostępnione zostaną mieszkańcom i organizacjom funkcjonującym na terenie Gminy Opatówek, dając możliwość organizacji zajęć czy spotkań.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek