Aktualności

Aneta Kolańczyk o Asnyku

[ 2018-12-05 ]
Aneta Kolańczyk - kaliszanka, autorka opowiadań, poetka, animatorka kultury, współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej, członkini Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka, trzykrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza, wyróżniana w konkursach literackich, na co dzień nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.
Na spotkaniu, które odbyło się 5 grudnia 2018 r. Aneta Kolańczyk opowiadała o Adamie Asnyku, bohaterze swojej najnowszej publikacji, wydanej w serii Kaliszanie przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Interesująca prezentacja i sugestywnie opowiedziane przez autorkę ciekawostki łączące osobę Asnyka z innymi wielkimi postaciami żyjącymi w XIX w. uczyniły spotkanie niezwykle barwnym, zaś sam Asnyk przestał być dla słuchaczy jedynie autorem wierszy, czy postacią z pomnika. Jego przeżycia, nałogi, problemy, czy choćby niespotykana w tamtych czasach u mężczyzn pasja gotowania pozwoliły wyobrazić sobie, że był człowiekiem z krwi i kości.

Miłym akcentem kończącym spotkanie z Anetą Kolańczyk były indywidualne rozmowy w kuluarach, możliwość zakupu książki z dedykacją autorki oraz zapoznanie się z jej inną publikacją, ale dla najmłodszych czytelników.

Tekst: Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek