Aktualności

Festyn Rodzinny w Sierzchowie

[ 2019-06-26 ]
W niedzielę 22.06.2019 r. w Sierzchowie odbył się pierwszy Festyn Rodzinny. Inicjatorem i główną siłą napędową było Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie.
Goście mogli liczyć na atrakcje od godziny 15.00 do późnego wieczora. Był bogaty bufet z poczęstunkiem wytrawnym i słodkim, w tym pysznymi ciastami własnego wypieku oraz owocami i napojami, grill, lody, stoiska z popcornem i fontannami czekoladowymi. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka taneczna.

Dzieci cieszyły się dmuchanym zamkiem, malowanymi buziami, ogromnymi bańkami mydlanymi, wspólnym malowaniem farbami, balonikami formowanymi w różne kształty.
Niespodzianką była zabawa w kodowanie z robotem Photnon użyczonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku.

Przygotowano konkursy i zabawy: na przykład w rozpoznawanie roślin czy też tzw. gorące krzesła. Do konkursu na rozpoznawanie smaków zaproszeni zostali Stanisław Suchecki - poprzedni sołtys Sierzchowa, Krystyna Stasiak – poprzednia wieloletnia przewodnicząca KGW Sierzchów, Krzysztof Tośta – prezes OSP Sierzchów oraz Jędrzej Zaczyk – prefekt parafii Rajsko. Z zawiązanymi oczyma dzielnie smakowali musztardę, sok z wiśni i podobne specjały.

Ważnym punktem programu były dwa mecze towarzyskie piłki nożnej: dzieci – mamy oraz młodzież – ojcowie.

Strażacy z OSP Opatówek i OSP Sierzchów przygotowali pokazy ratowniczo-gaśnicze: wzywanie pomocy w razie niebezpieczeństwa na drodze, uwalnianie ofiary z samochodu po wypadku, udzielanie pierwszej pomocy oraz gaszenie płonącego samochodu. Zostali nagrodzeni dużymi brawami.

Zaprezentowano także wianek świętojański, który został zgłoszony do konkursu dla KGW organizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zapraszamy także na portal Facebook, gdzie stworzono profil społecznościowy Nasz Sierzchów.

Do przygotowań obok członkiń i członków KGW i OSP Sierzchów włączyli się także niezrzeszeni mieszkańcy Sierzchowa. W różny sposób organizację wsparły: OSP Sierzchów, OSP Opatówek, Szkoła Podstawowa w Opatówku Filia w Sierzchowie, Sklep Zbigniewa Tomczaka w Sierzchowie, Piekarnia Państwa Mikołajczyków z Sierzchowa, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Zakład Kasacji Pojazdów w Szulcu, Colian sp. z o.o., Liliana Sieradzka z Rajska oraz wiele innych osób, którzy anonimowo podarowali słodycze i inne nagrody w konkursie lub wsparli pieniężnie.

Przygotowanie festynu i jego przebieg pokazał, że możemy czerpać przyjemność z bycia razem, wspólnej pracy i wspólnej zabawy. A jeszcze wyraźniej ukazało się to podczas…. solidarnego sprzątania po imprezie.

KGW Sierzchów dziękuje wszystkim, którzy w różny sposób wsparli organizację imprezy. Jest Was naprawdę wielu i macie wielkie serca.


Tekst/zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek