Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Tłokini Wielkiej

[ 2019-06-27 ]
Minął kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Na wszystkich czeka nagroda - wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki.
19 czerwca , o godz.8:00 pożegnaliśmy absolwentów. Za stołem prezydialnym zasiedli: Marek Szlenkier- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Damian Jakóbczak - radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek, przedstawicielka Rady Rodziców - Anna Strzałka, dyrektor Teresa Kobierska, p. Edyta Banasiak, wychowawczyni klasy III Izabela Krupińska oraz wychowawczyni klasy VIII Katarzyna Wyborna. Dyrektor szkoły nazwała młodzież ''wspaniałą grupą młodych ludzi'', pogratulowała bardzo wysokich wyników z egzaminów, średnich ocen i wspaniałej frekwencji. Życzyła absolwentom dostania się do wybranych szkół, a także tego by każdy miło i radośnie spędził wakacje i rozpoczął nowy etap w swoim życiu. W obecności zaproszonych gości, dyrektor szkoły, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, trzecioklasiści i ósmoklasiści podziękowali za przekazaną wiedzę, opiekę i wspólnie spędzone chwile. Kierując dłonie w stronę pocztu flagowego i sztandaru szkoły przyrzekli być dobrymi Polakami, kochać swą ojczyznę i godnie reprezentować szkołę. Z łezką w oku pożegnali szkołę, nauczycieli i swoje wychowawczynie.


O godzinie 9:00 rozpoczęła się kolejna część uroczystości. Obecni byli także ks. Jacek Paczkowski, Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Kinga Jopek. Dyrektor szkoły Teresa Kobierska przekazała zebranym informacje o wynikach uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania. Podkreśliła, że mijający rok szkolny był niezwykle pracowity. Był to rok realizacji wielu projektów i programów, dzięki którym pozyskiwano fundusze dla szkoły. Następnie pani dyrektor podziękowała uczniom za solidną naukę, nauczycielom za bycie blisko uczniów, za pracę, a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, dbanie o nią i wspieranie jej aktywności. Wszystkim życzyła wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: w klasach I-III promowano 37 uczniów do klas programowo wyższych, w tym 25 z nagrodą książkową. Średnia frekwencja wyniosła 93,9%, dyplomy za 100% frekwencji otrzymały 2 osoby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały obdarowane przez Burmistrza Gminy Opatówek upominkami w postaci książek. W klasach IV-VIII promowano 75 uczniów, w tym 41 z wyróżnieniem. Szkołę podstawową ukończyło 10 uczniów. Średnia ocen wyniosła 4,64, a średnia frekwencja 93,22 %. Dyplomami za wzorową frekwencję nagrodzono 5 uczniów. Prymusi otrzymali również nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek oraz nagrody książkowe . Wystawiono 38 ocen wzorowych zachowania, 30 bardzo dobrych, 15 ocen dobrych i 2 oceny poprawne. Ponadto wytypowano 11 uczniów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek, przyznano 1 nagrodę za sukcesy sportowe.

Ostatnią klasę gimnazjum ukończyło 13 uczniów, w tym 7 wyróżnionych. Średnia ocen- 4,82, a średnia frekwencja- 91%. Dyplom za 100 - procentową frekwencję otrzymało 2 uczniów. Najlepszym wręczono świadectwa z biało - czerwonym paskiem, nagrody książkowe i nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek. Wystawiono 9 ocen wzorowych zachowania i 3 bardzo dobre. Wytypowano 5 gimnazjalistów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek, przyznano 1 nagrodę za sukcesy sportowe .

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Burmistrzowi Gminy Opatówek za ufundowanie nagród.

Podczas uroczystości nie zabrakło chwil wzruszenia - przedstawiciele organu prowadzącego, nauczyciele, nauczyciele- emeryci, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie ciepłymi słowami i kwiatami żegnali Panią Dyrektor Teresę Kobierską, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor przepracowała w naszej szkole 35 lat, funkcję dyrektora pełniła przez 22 lata. Pani Teresa Kobierska stwierdziła, że odchodzi jako osoba zadowolona i spełniona zawodowo. Dobro dziecka było dla pani dyrektor zawsze nadrzędnym celem. Z wielką radością i odpowiedzialnością wypełniała swoje obowiązki.

W imieniu władz samorządowych dyrektor Teresę Kobierską pożegnał Sekretarz Gminy Krzysztof Dziedzic, podkreślając wspaniałe cechy pani Kobierskiej, jako człowieka, dyrektora i menedżera. Bukiet kwiatów, życzenia i list gratulacyjny to podziękowanie za wiele lat owocnej współpracy.
Następnie głos zabrała pani Edyta Banasiak, która w otoczeniu wszystkich nauczycieli, nauczycieli-emerytów, pracowników szkoły podziękowała pani dyrektor twierdząc, że z takim dyrektorem można było ''iść przez życie śmiało''. Wyrazem wdzięczności były czerwone róże, którymi obdarowano panią Kobierską. Potem przyszedł czas na uczniowskie podziękowania i pożegnania. Uczniowie przygotowali dla swojej pani dyrektor serduszka i bukiety kwiatów, które wręczyli przy dźwiękach ulubionej piosenki pani dyrektor - ''W gorącym słońcu Casablanki''. Również panie z Rady Rodziców kwiatami i okolicznościowym przemówieniem złożyły podziękowania za trud, życzliwość, współpracę i chęć słuchania głosu rodziców. Na koniec dyrektor Teresa Kobierska podziękowała za dobre słowa i poinformowała wszystkich, że od września funkcję dyrektora szkoły będzie pełnić p. Edyta Banasiak, a uczennica klasy VII - Emilia Nogaj zaśpiewała specjalnie dla pani dyrektor piosenkę pt. ''Człowieczy los''.

Tekst: Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek