Aktualności

Biesiada na rozpoczęcie wakacji w Opatówku

[ 2019-07-01 ]
Sobotnie popołudnie w Opatówku upłynęło pod znakiem wspólnej biesiady, grillowania i muzycznych przebojów w wykonaniu orkiestr dętych i zespołu muzycznego Piano Song, a wszystko to za sprawą odbywającego się Pikniku Świętojańskiego i Koncertu Orkiestr Dętych.
Piknik Świętojański oraz Koncert Orkiestr Dętych odbył się 29 czerwca br. na placu przy stawach w Opatówku. Tuż po godz. 17:00 uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Bogdan Marszał.

Następnie plac przy stawach rozbrzmiał echem instrumentów dętych. Pierwsze utwory wspólnie wykonały 4 orkiestry z gminy Opatówek. Koncertowały orkiestry z Chełmc na czele z kapelmistrzem Jackiem Kapitaniakiem, z Rajska pod batutą kapelmistrza Adriana Wałowskiego oraz z Tłokini Wielkiej i Opatówka pod przewodnictwem Alicji Sobczak. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli symboliczne podziękowania i dyplomy. Po koncercie orkiestr, ok. godz. 19:30 na scenie zaprezentowała się Kapela ''Sami Swoi''. Piknik Świętojański zakończył się w rytmach tanecznych przebojów w wykonaniu wokalistów Studia Piano - Song.

Urokliwy teren wokół stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku wypełniony został stoiskami, pośród których na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Wszyscy mogli skosztować kiełbasek i wielu innych grillowanych przysmaków przygotowanych przez jednostki OSP z: Borowa, Cieni Drugiej, Chełmc, Rajska, Opatówka, Tłokini Wielkiej, Porwit, Szałego oraz Sierzchowa. Nie zabrakło także domowych wypieków i słodkości. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce i zjeżdżalnie oraz kolejkę elektryczną.

Piknik Świętojański Miasta i Gminy Opatówek oraz Koncert Orkiestr Dętych zorganizowany został przez: Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, OSP Opatówek, OSP Rajsko oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wydarzenia.

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek