Aktualności

Czas na seniora w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej

[ 2019-07-17 ]
W dniach 15 - 16 lipca 2019 r. seniorzy z terenu Gminy Opatówek licznie uczestniczyli w warsztatach pn. ''Czas na seniora w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej''. Dwudniowe zajęcia zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz pracownicy GOPS Opatówek.
Warsztaty przeprowadził Damian Dubina - Prezes Zarządu Fundacji Instytutu Rozwoju Aktywności, a głównym celem spotkania była aktywizacja społeczna osób starszych z terenu aglomeracji. Zajęcia składały się z pięciu modułów. W pierwszym dniu seniorzy brali udział w warsztatach ''W drodze do siebie'', poruszającym zagadnienia takie jak: moje wartości, silne strony, samoocena oraz zdrowy stosunek do siebie i świata. Tworzyli swoją “mapę marzeń” oraz aktywnie rozszerzali swoje kompetencje w dziedzinie umiejętności interpersonalnych i autoprezentacji.

W drugim dniu omówiono zagadnienia dotyczące współpracy w grupie, prowadzenia wspólnych inicjatyw, przygotowywania projektów (czym są, dlaczego warto je realizować i jak to skutecznie robić), poparte dobrymi przykładami. Podczas spotkania poruszono tematykę aktywności w zakresie partycypacji obywatelskiej, a także giełdy usług dla seniorów oraz doradztwa w dziedzinie form aktywizacji.

Na zakończenie cyklu spotkań uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące potrzeb i oczekiwań seniorów w Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej, których wyniki posłużą do opracowania i realizacji projektów.
 
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek