Aktualności

Letni obóz w Gołuchowie

[ 2019-07-26 ]
Wycieczki krajoznawcze, olimpiada sportowa, liczne gry i zabawy - to tylko wybrane atrakcje, jakie czekały na uczestników obozu harcerskiego odbywającego się w terminie 16 - 25 lipca w Gołuchowie.
Organizatorem obozu na stanicy ''Zameczek'' w Gołuchowie był Hufiec ZHP Powiatu Kaliskiego. Tegoroczny obóz był rekordowy pod względem liczby uczestników, bowiem w trwającym 10 dni wypoczynku, udział wzięło 180 dzieci z Kalisza i gmin powiatu kaliskiego. Z całą pewnością stwierdzić można, iż był to największy obóz harcerski w południowej Wielkopolsce. Wśród uczestników ok. 30 -osobowa grupa to dzieci z Rajska i Opatówka.


W maju tego roku Stowarzyszenie Światełko Rajska otrzymało dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Opatówek. Otrzymane przez stowarzyszenie fundusze pozwoliły na pokrycie większości kosztów związanych z uczestnictwem dzieci z gminy Opatówek w obozie harcerskim organizowanym w Gołuchowie.

Program tegorocznego obozu był bardzo bogaty i zróżnicowany. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Wrocławia, Poznania i Konina. Przez cały czas trwania wypoczynku dzieci nie nudziły się ani przez chwilę, gdyż na terenie obozu odbywały się: olimpiada sportowa, spotkania z służbami mundurowymi, obozowy chrzest, konkurs ''Mam talent'' oraz szereg innych atrakcji. Oczywiście obóz to nie tylko zabawa, ale również i nauka harcerskiego rzemiosła. Dzieci i młodzież uczestniczyła w porannych i wieczornych apelach, wartach, służbie przy kuchni, alarmach i ogniskach. Dużą popularnością cieszyły się również codzienne przeprawy kajkami po zalewie oraz wypoczynek na plaży połączony z zabawą w kąpielisku.

Stanicę w Gołuchowie, w dniu sportowej olimpiady, odwiedził Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, który spotkał się z uczestnikami i opiekunami obozu. Warto dodać, że gmina Opatówek od wielu już lat wspiera finansowo i organizacyjnie letni wypoczynek dzieci w Gołuchowie. Cieszy zatem fakt, że dzieci z terenu naszej gminy chętnie uczestniczą w tego typu wyjazdach, a harcerska etyka, mimo upływu lat, nadal budzi zainteresowanie wśród kolejnych pokoleń.

Zdjęcia: Paweł Figiel

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek