Aktualności

III Piknik NGO w Nowych Skalmierzycach

[ 2019-08-05 ]
Liczna reprezentacja Gminy Opatówek uczestniczyła w III Pikniku Organizacji Pozarządowych w Nowych Skalmierzycach, który zorganizowany został z inicjatywy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach.
27 lipca 2019 r. w godz. 16:00 - 21:00 odbył się III Piknik NGO w Nowych Skalmierzycach. Imprezę otworzyli: naczelnik Departamentu Organizacyjnego i Kadr Urzędy Marszałkowskiego Małgorzata Bartkowiak, wiceburmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka, prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Zuzanna Szczudlik oraz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach Małgorzata Jarosik. W trakcie Pikniku w różnej formie zaprezentowało się ponad 30 organizacji pozarządowych z południowej Wielkopolski. Wśród nich była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", która przygotowała animacje i zabawy dla dzieci, a przy okazji prezentowała swoje aktualne działania i projekty. Wolontariusze Fundacji malowali także twarze, co cieszyło się sporym zainteresowaniem. Stoisko Fundacji było licznie odwiedzane przez mieszkańców Nowych Skalmierzyc oraz gości, wśród których znalazł się m.in. radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet. Ponadto na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Rajsko, której muzycy założyli w tym roku stowarzyszenie, a także Kapela Sami Swoi z Opatówka.

Piknik był okazją do wymiany doświadczeń, zawiązania nowych znajomości z organizacjami z naszego regionu oraz wspólnego spędzenia czasu, promując aktywność społeczną na rzecz lokalnych wspólnot.

Piknik zakończył występ Marty Gałuszewskiej, laureatki 8. edycji programu "Voice of Poland".

Projekt "Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych CIWIS w Kaliszu (2019-2023)" jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Tekst/zdjęcia: Mateusz Walczak - Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek