Aktualności

Narodowe czytanie w bibliotece w Opatówku

[ 2019-09-11 ]
W sobotę 7 września trwało w całej Polsce narodowe czytanie nowel polskich autorów. Biblioteka w Opatówku, jak co roku, wzięła udział w tym wydarzeniu.
Wybrano nowele: ''Katarynka'' Bolesława Prusa i ''Dobra'' Elizy Orzeszkowej. Nowele czytali: Sebastian Wardęcki - Burmistrz Gminy Opatówek, Paweł Bąkowski - Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek, Dagmara Gajewska - Pająk - Skarbnik Gminy Opatówek, Marlena Kiermas -Gruszka - Przewodnicząca Komisji Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Małgorzata Matysiak - Dyrektor Biblioteki Gminnej w Opatówku, Beata Tomczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatówku, Jan Adam Kłysz - Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Artur Szymczak - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Mariusz Małoburski - Wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP w Opatówku, Beata Frydrychowicz - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Opatówku oraz bibliotekarze: Jadwiga Miluśka - Stasiak i Agnieszka Przepiórka.

O udziale biblioteki w narodowym czytaniu informowaliśmy wcześniej mieszkańców naszej gminy, więc słuchacze nie zawiedli. W dużym, szeroko otwartym, hallu biblioteki, w którym ze względu na niepewną pogodę ustawiono krzesła dla lektorów i słuchaczy, można było spotkać młodzież ze szkół podstawowych w Opatówku i w Chełmcach z opiekunami oraz mieszkańców naszej gminy, w większości czytelników biblioteki. Przed biblioteką zatrzymywali się także przechodnie, na dłużej zajmujący miejsca w hallu oraz na zewnątrz.

Narodowe czytanie stało się już tradycją. Pokazuje, jak ważna dla człowieka jest książka, która niesie ze sobą uniwersalne wartości, wiedzę oraz budzi wyobraźnię i wrażliwość czytelnika. Wydarzenie to gromadzi i łączy Polaków w całym kraju.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek