Aktualności

IV Międzynarodowy Festiwal Jesień Organowa - Chełmce 2019

[ 2019-10-04 ]
Zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2019", zorganizowany przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.
W dniu 24 września odbyły się wydarzenia towarzyszące Festiwalowi. Najpierw odbyły się trzy koncerty edukacyjne, na których przedstawiono młodzieży z pobliskich szkół organy piszczałkowe. W koncertach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Opatówka, Rajska, Stobna, Godziesz Wielkich, Żydowa, Woli Droszewskiej, Brzezin, Iwanowic i Chełmc. Wieczorem w sali OSP Chełmce odbyło się spotkanie dla mieszkańców. Oba spotkania poprowadzili organmistrz Andrzej Sutowicz i organista Łukasz Mosur. Uczestnicy tych wydarzeń wysłuchali nie tylko opowieści o organach piszczałkowych, ale mogli zobaczyć i spróbować zagrać na grającym modelu organów skonstruowanym przez A. Sutowicza.


29 września odbył się trzeci, finałowy koncert z udziałem organisty Mateusza Kamińskiego oraz trębacza Grzegorza Witkowskiego. W repertuarze znalazły się utwory m.in. J. S. Bacha czy A. G. Rittera. Na koniec koncertu głos zabrali w imieniu organizatorów proboszcz parafii pw. NNMP w Chełmcach ks. Jerzy Salamon, dyrektor artystyczny Ł. Mosur oraz dyrektor organizacyjny Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Krótko podsumowano Festiwal, dziękując przede wszystkim słuchaczom za udział w koncertach.

Festiwal „Jesień Organowa" był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację PZU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Kaliski Edward Janiak oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Wszystkie koncerty festiwalowe poprowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przebiegu Festiwalu.

Zapraszamy za rok na V Festiwal, nad którym organizatorzy już teraz pracują, by jako mały jubileusz stał się wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.

Tekst/zdjęcia: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek