Aktualności

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

[ 2019-10-17 ]
Jedną z najważniejszych dat w szkolnym kalendarzu jest Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej oświaty i niepowtarzalna okazja, aby złożyć życzenia oraz podziękować nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w wychowanie, a także naukę dzieci i młodzieży.
Z tej okazji w piątkowy wieczór, 11 października, w opatóweckiej restauracji ''Czarnuszka'' odbyła się gminna uroczystość. Przedstawiciele władz samorządowych serdecznie witali przybyłych gości: dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracyjnych i pracowników obsługi. W tym roku program artystyczny przygotowali pod opieką swych nauczycieli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

W pięknej jesiennej scenografii dzieci przedstawiły program zatytułowany ''Witajcie w naszej bajce'', której bohaterami byli Śnieżka i siedmiu krasnoludków. W dowcipny i nietuzinkowy sposób, recytując, śpiewając i tańcząc, krasnale pokazały, ile przyjemności może sprawić wykonywanie zawodu nauczyciela. Nie popsuła im humoru nawet Zła Macocha, która wyglądem, tańcem i akrobacjami wzbudziła strach i zyskała aplauz widzów.

Po wizycie w bajkowej krainie wszyscy goście zaproszeni zostali w muzyczną podróż, której kierunek wyznaczały szkolne gwiazdy. Maria Jopek i Karolina Perskawiec zaprezentowały instrumentalne wersje muzycznych przebojów, a Emilia Nogaj wprowadziła zebranych w jesienny nastrój, śpiewając utwory Anny German i Anny Jantar.

Na koniec Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski oraz Dyrektor ZEAS Arkadiusz Łańduch złożyli pracownikom oświaty życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Tekst/zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek