Aktualności

Wernisaż wystawy

[ 2019-11-12 ]
Wernisaż wystawy Hybrydy Anny Kuźmitowicz, prezentującej unikatowe ubiory dziane za nami. Otwarcie wystawy miało miejsce 8 listopada br. w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem.
Co ciekawe, wyjątkowe dzianiny znalazły się w otoczeniu dawnych maszyn dziewiarskich, które przez lata sprawnie tworzyły wytwory dziane. Na sali znajdują się również płaskie maszyny dziewiarskie, na których powstają Hybryd.

Kolekcja ubiorów, którą można podziwiać w opatóweckim muzeum, to ''wyraz poszukiwań nowych rozwiązań dotyczących badania wpływu użytych materiałów i sposobu ich zastosowania w procesie dziania oraz oddziaływanie tych elementów na formę ubioru. Wszystkie realizacje wykonane są w technice dziewiarskiej i stanowią autorską wypowiedź na pograniczu ubioru i sztuki włókna. Manipulacja materiałami włókienniczymi, proporcjami, kształtami oraz sposobami dziania powoduje utworzenie zróżnicowanych przestrzennie konfiguracji strukturalnych. Wszystkie te działania mają na celu wyeksponowanie dzianiny jako medium niezwykle kreacyjnego, wielowymiarowego, o niepowtarzalnych, rzeźbiarskich cechach budowy oraz podkreślanie jej potencjału zarówno w znaczeniu materialnym, jak i w sferze idei'' - tak o swej pracy pisze w katalogu do wystawy autorka. My zachęcamy by unikatowe, piękne kreacje dzianinowe koniecznie zobaczyli Państwo osobiście.

Anna Kuźmitowicz ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego. W 2015 r. uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej - sztuki projektowe. Za rozprawę doktorską otrzymała w 2016 r. Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Od 2007 r. pracuje w macierzystej uczelni prowadząc zajęcia z projektowania ubioru dzianego. Współpracuje z przemysłem odzieżowym na stanowisku projektantki ubioru. Kolekcje jej projektu prezentowane były na wielu targach krajowych i zagranicznych min.: Prêt-à-Porter w Paryżu, Pure w Londynie, Moda UK w Birmingham, CPM w Moskwie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz łódzkich Prezentacjach. Zdobywczyni Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2008 r. Zajęła I miejsce w konkursie dla młodych projektantów organizowanym przez Ptak Expo w 2015 r. Uczestniczyła w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

Wystawa będzie otwarta do końca roku. Zapraszamy serdecznie!

Tekst: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek