Aktualności

Zaproszenie na Święto Ulicy Kościelnej

[ 2019-11-12 ]
W najbliższą sobotę 16 listopada 2019 roku odbędzie się piąta edycja Święta Ulicy Kościelnej w Opatówku - jednej z najstarszej ulic Opatówka. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka".

W tym roku Święto Kościelnej będzie złożone z dwóch części. Od godz. 10:00 mieszkańcy i goście będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Czy znasz ulicę Kościelną?", przygotowanej przez wolontariuszy Fundacji., która rozpocznie się przy Domu Fiedlera (dawne przedszkole). Tematyka gry będzie dotyczyła historii i ciekawostek związanych z ulicą Kościelną, a poziom zadań zostanie dostosowany do wieku uczestników: od dziecka do seniora. Dla każdego uczestnika przygotowany zostanie drobny upominek.

Wieczorem w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbędzie się VI Koncert Młodych Talentów. Tradycją już stało się jesienne wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie młodych muzyków z gminy Opatówek i okolic. Nie zabraknie zarówno zdolnych wokalistów, jak i instrumentalistów. W trakcie koncertu nastąpi także inauguracja portalu Witraże Ziemi Kaliskiej. Prace nad portalem trwały kilka miesięcy, a zespół projektowy koordynował Jakub Łuczak. Na portalu znajdą się ciekawe informacje dot. witraży Kalisza i powiatu kaliskiego, które będą przydatne nie tylko dla znawców i historyków, ale także dla mieszkańców i turystów. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Organizatorem Święto Ulicy Kościelnej jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", a wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, firma Plastyk, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Aquapark Kalisz. Projekt "Witraże Ziemi Kaliskiej" został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy Opatówek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek