Aktualności

25. rocznica Grupy AA Idylla w Opatówku

[ 2019-11-18 ]
Spotkanie z okazji 25. rocznicy powstania grupy AA "Idylla" w Opatówku, odbyło się 16 listopada 2019 r. w sali OSP Opatówek.
Mottem spotkania były słowa:
"Boże użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżnił jedno od drugiego".

W spotkaniu uczestniczyły zaprzyjaźnione grupy AA z: Kluczborka, Koźminka Kwant, Liskowa Gniazdo, Brzezin Brzoza, Kalisza Odrodzenie, Orion, Trójkąt; Ostrowa Wielkopolskiego Poranek, Enklawa; Krotoszyna, Kobylej Góry Drogowskaz, Wrocławia Małgorzata, Gródka Kujawsko Pomorskiego, Zgierza, Sieradza Intergrupa oraz z Konina Wiara.

Dzięki uczestnictwu w AA zmienia się pogląd na trzeźwość. Radość z poczucia uwolnienia, wolności od choćby samej chęci picia. Uczestnictwo w spotkaniach AA uczy żyć pełnią życia bez alkoholu i skupianiu się na tym, co jest dzisiaj. "Wczoraj" nieodwracalnie przeminęło, a "jutro" jeszcze nie nadeszło. "Dziś" to jedyny dzień jaki jest najważniejszy - jak wypowiadają się uczestnicy spotkań grupy AA.

Jubileusz istnienia Grupy IDYLLA był świętem wspólnot działających dzięki ludziom i dla ludzi. Wspólnota AA odgrywa niezwykle istotną rolę w systemie wsparcia społecznego
i oddziaływań prozdrowotnych skierowanych do lokalnej społeczności. Oddziaływania grupy poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją są źródłem niewymiernych korzyści w radzeniu sobie z problemami i powrotem do zdrowego funkcjonowania. Każdy uczestnik spotkania został udekorowany okolicznościowym emblematem wykonanym przez członków rodzin grupy Idylla.

Kolejne rocznicowe spotkanie odbyło się szczególnie uroczyście i z idealną organizacją, co odzwierciedla rozwój działalności GRUPY IDYLLA i zaangażowanie jej członków. W spotkaniu uczestniczyły Halina Marszał - Sroczyńska Przyjaciel AA Wiceprzewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatówku, Agata Urbańska i Joanna Sieradzka - GOPS Opatówek, Małgorzata Rektor Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatówku.

Grupa IDYLLA do swoich szeregów zaprasza wszystkich, którzy mieli lub mają problem
z uzależnieniem alkoholowym i chcieliby z nim skończyć. Na pytanie, co doradziliby ludziom, którzy chcą powiedzieć "dość", odpowiadają - Trzeba przyjść do nas, porozmawiać.
Spotkania grupy odbywają się w każdą sobotę o godzinie 18:00 w świetlicy w Opatówku
przy ul. Poprzecznej 2.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek