Aktualności

Wieczór z ''Dziadami''

[ 2019-11-01 ]
Mówi się, że współczesna młodzież nie czyta książek, a szczególnie klasycznej literatury. Siódmoklasiści z naszej szkoły zaprzeczają temu stereotypowi. Po omówieniu lektury ''Dziady cz. II'' Adama Mickiewicza, która szczególnie przypadła uczniom do gustu, postanowili zorganizować nietypowe wydarzenie literackie ''Wieczór z dziadami''.
W listopadowy wieczór jedną z sal lekcyjnych młodzież zamieniła w cmentarną kaplicę, jej wnętrza wypełnione były elementami charakterystycznymi dla tego obrzędu, co stworzyło wyjątkowy nastrój. I tak, jak u Mickiewicza był Guślarz, w tej roli wystąpił Kacper Dębowy, towarzyszył mu pomocnik - Starzec – Kacper Mróz oraz wierny Chór, który stworzyły: Gabriela Stępień, Anna Wywijas, Patrycja Kraszewska, Natalia Majewska, Dominika Rybicka oraz Karolina Perskawiec. Do zebranych przybyły duchy lekkie - Maria Jopek i Krystian Janiak; duch ciężki - Jan Gibus i jego ofiary - Anna Olejnik, Wiktor Olczak oraz Mikołaj Grzeluszka; a także duch pośredni, pasterka Zosia - Anna Karwacka z przystojnymi młodzieńcami - Michałem Strzałką i Gracjanem Kaczorem.

Uczniowie zaskoczyli swoich gości ciekawą interpretacją tekstu, pomysłowymi kostiumami i rekwizytami, a także efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Wszystko to sprawiło, że odczytanie utworu Adama Mickiewicza było prawdziwą ucztą dla zmysłów, nie tylko dla miłośników literatury. W tej literackiej przygodzie towarzyszyli siódmoklasistom Dyrektor Edyta Banasiak, wychowawczyni p. Urszula Borwik, p. Renata Szlenkier, p. Wioleta Dębowa, p. Izabela Krupińska, a także koledzy oraz koleżanki z klasy VI i VIII. Uczestnicy wieczoru również dołączyli się do wspólnego czytania. Zarówno ''Wieczór z dziadami'', jak i lektura na zawsze zapadną w pamięci uczniom naszej szkoły.

Tekst: Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek