Aktualności

XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski

[ 2018-01-17 ]
16 stycznia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera. Patronat nad konkursem objął starosta kaliski Krzysztof Nosal.
W tym roku formuła konkursu odbiegała nieco od poprzednich edycji gdyż po raz pierwszy sięgnięto nie po twórczość Stefana Gillera, czy kaliskich poetów, ale do listów rodziny Gillerów. Zadaniem uczestników była nie tylko recytacja, ale i przeczytanie listu bądź jego fragmentu, wybranego ze zbioru pt. ''Nieznana korespondencja rodziny Gillerów'' oprac. Jadwigi Miluśkiej. Dzięki takiemu założeniu organizatorzy chcieli rozpropagować wśród młodego pokolenia wiedzę o życiu codziennym i zwyczajach, szanowanej i zasłużonej dla historii i literatury polskiej rodziny Gillerów żyjącej w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku oraz zwrócić uwagę na piękno i wagę tradycyjnej korespondencji listowej. Istotnym celem konkursu było także kształtowanie umiejętności czytelniczych
i recytatorskich młodzieży.

Jury powołane przez organizatora w składzie: Stefania Wodzińska, Anna Burek i Maria Bednarczyk-Antczak przesłuchało 30 uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z powiatu kaliskiego i zadecydowało o przyznaniu:

w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:
I miejsca Paulinie Wiertelak z Zespołu Szkół w Brzezinach - opiekunka Alicja Krajewska
II miejsca ex aequo Aleksandrowi Wawrzyniakowi z gimnazjum w Kamieniu - opiekunki Wioletta Bartosik i Aleksandra Ordyniak i Natalii Czarnek z gimnazjum w Kaliszu obecnie SP nr 10 - opiekunka Anna Korniłowicz
III miejsca Adamowi Paczkowskiemu z Zespołu Szkół w Stawie - opiekunka Marzena Łysek

Wyróżnienia:
Martynie Kowalskiej z Zespołu Szkół w Brzezinach - opiekunka Ewelina Połośka,
Kamili Cuper z Zespołu Szkół w Brzezinach - opiekunka Alicja Krajewska
Kamili Jaskule z Zespołu Szkół w Stawie - opiekunka Marzena Łysek

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsca Adriannie Kołak z II LO Tadeusza Kościuszki w Kaliszu - opiekunka Agnieszka Matecka
II miejsca Joannie Pomykale z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu - opiekunki Bogumiła
III miejsca Elżbiecie Mazurowskiej z I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu - opiekunka Paulina Litwicka-Tomczyk

Wyróżnienia:
Kacprowi Sobańskiemu z I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu - opiekunka Paulina Litwicka - Tomczyk

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Kino Helios Kalisz, Kawiarnię-Restaurację Anabell w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Kaliszu i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku. W przesłuchaniach i pracach konkursowych uczestniczyła Jolanta Golicka, kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Organizatorzy serdecznie gratukują wszystkim laureatom, uczestnikom i opiekunom zaś serdeczne podziękowania ślą pod adresem Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Kawiarni-Restauracji Anabell w Kaliszu oraz Dyrekcji Kina Helios Kalisz za powiększenie puli nagród. Serdeczne podziękowania składają także Jerzemu Marciniakowi dyrektorowi Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku za umożliwienie uczestnikom konkursu zwiedzania muzeum i udziału w warsztatach czerpania papieru. Szczególne podziękowania kierują pod adresem członkiń jury za profesjonalną i bezinteresowną pracę.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek