Aktualności

Szkolenie dla Sprzedawców napojów alkoholowych - Regulacje prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

[ 2019-12-16 ]
W dniu 11.12.2019 r. w Urzędzie Miejskim Gminy Opatówek odbyło się szkolenie pt. ''Szkolenie dla Sprzedawców napojów alkoholowych - Regulacje prawne dotyczące sprzedaży alkoholu w Polsce''.
Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic powitał uczestników i otworzył szkolenie. Organizatorem spotkania był GOPS w Opatówku. Warsztaty zrealizował Ośrodek Profilaktyki Społecznej z Krakowa - Joanna Żółkiewska wykładowca w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, autor warsztatów radzenia sobie z tremą i stresem, wykładowca oraz trener w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu.

Uczestnikami szkolenia byli: właściciele prowadzący punkty sprzedaży alkoholu z terenu gminy Opatówek oraz przedstawiciele Komisariatu Policji w Opatówku, Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatówku, GOPS Opatówek.

Adresaci szkolenia otrzymali informacje na temat: przepisów regulujących sprzedaż alkoholu w Polsce, praw i obowiązków sprzedawcy, akcyzy, wpływu alkoholu na młodego człowieka, konsekwencje psychologiczne, społeczne oraz fizyczne; asertywność w zawodzie sprzedawcy, reklamy i promocji napojów alkoholowych - obowiązki sprzedawców i przedsiębiorców, odpowiedzi na pytania przedsiębiorców. Przedsiębiorcy uzyskali wyczerpujące informacje od eksperta na nurtujące ich zagadnienia.

Szkolenie zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Opatówek na rok 2019.

Tekst/zdjęcia: GOPS Opatówek

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek