Aktualności

Spotkanie wigilijne w Tłokini Wielkiej

[ 2020-01-02 ]
W piątek poprzedzający Boże Narodzenie, tj. 20 grudnia br. mieszkańcy Tłokini Wielkiej spotkali się przy wigilijnym stole, by podzielić się opłatkiem.
W świąteczny klimat wprowadzili wszystkich uczniowie Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej, którzy zaprezentowali widowisko jasełkowe pt. ''Podzielmy się sercami''. Tegoroczne przedstawienie ukazało nam współczesną rodzinę w gorączce przedświątecznych przygotowań do wigilii. Młodzi aktorzy spisali się świetnie odgrywając swoje role, utrzymując przy tym żartobliwy nastrój. Przedstawienie było przeplatane wydarzeniami biblijnymi związanymi z narodzinami Jezusa. Co ważne, było to widowisko kukiełkowe, nawiązujące do tradycji pierwszych jasełek. Przedstawieniu towarzyszyły grane i śpiewane na żywo kolędy i pastorałki, te znane i te zapomniane. Stanisław Baran - sołtys Tłokini Wielkiej, podziękował dzieciom i nauczycielom za przygotowanie i wręczył im słodkie upominki.

W drugiej części spotkania, Damian Jakóbczak – radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek odczytał fragment Pisma Świętego oraz w imieniu organizatorów złożył życzenia. Następnie głos zabrali p. Edyta Banasiak 0 dyrektor szkoły oraz Marek Szlenkier - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Tradycyjna, wigilijna wieczerza nawiązująca do tych przeżywanych w rodzinnych domach, dostarczyła naszym mieszkańcom wiele radości i wzruszeń. Na zakończenie spotkania wigilijnego wystąpiła orkiestra dęta OSP Tłokinia Wielka pod batutą Józefa Czerniaka.

Spotkanie wigilijne w sali OSP Tłokinia Wielka zorganizowane zostało w ramach funduszu sołeckiego. Oragnizatorem był sołtys wraz z radą sołecką.

Tekst/zdjęcia: Sołtys Tłokini Wielkiej
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek