Aktualności

Święto Powiatu Kaliskiego

[ 2020-01-31 ]
W sobotę, 25 stycznia odbyło się doroczne Święto Powiatu Kaliskiego. Tym razem zostało ono zorganizowane w Gminie Lisków.
W czasie uroczystości organizatorzy uhonorowali wyjątkowych mieszkańców powiatu kaliskiego za ich dotychczasowe dokonania i zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju i promocji powiatu kaliskiego w kraju i za granicą. Statuetkę i tytuł ''Przyjaciel Powiatu Kaliskiego'' otrzymała Fundacja ''Inicjatywa dla Opatówka'', która od 2015 roku aktywizuje społeczność lokalną Gminy Opatówek i okolic w takich dziedzinach jak m.in. kultura, edukacja, sport, wolontariat czy dobroczynność. Dotychczas Fundacja, we współpracy z samorządem wszystkich szczebli, przedsiębiorcami, organizacjami, instytucjami i osobami prywatnymi zrealizowała wiele projektów, m.in.: Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa" w Chełmcach, Spotkania ze sztuką - Opatówek, Święto Ulicy Kościelnej, a także akcje charytatywne i szereg innych działań na wielu różnych płaszczyznach. Tytułem ''Osobowość Powiatu Kaliskiego'' uhonorowana została Pani Stefania Wiewiórkowska - mieszkanka gminy Opatówek, dla której zawsze ważne były sprawy społeczności lokalnej, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i całego Powiatu Kaliskiego. Przez wiele lat przejawiała bardzo dużą aktywność w strukturach samorządowych, zarówno na szczeblu powiatowym i gminnym. Pani Stefania w 1997 roku została zastępcą Wójta Gminy Opatówek. Sprawowała również mandat Radnej Rady Gminy Opatówek oraz Radnej Rady Powiatu Kaliskiego. Była również nauczycielem w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Wyjątkowe podziękowanie, z rąk Prezesa Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego Lecha Burcharda za wieloletnie zaangażowanie w realizację celów statutowych KTW oraz bezinteresowne społeczne działanie na rzecz rozwoju wioślarstwa i kajakarstwa otrzymali Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz i Bronisław Krawczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kaliszu.

Część muzyczną całej uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej Liskowie pod batutą Mariusza Trzcińskiego. Zwieńczeniem tegorocznego Święta Powiatu był występ Kwartetu Obssesion.

Info/zdjęcia: Starostwo Powiatu Kaliskiego

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek