Aktualności

Bezpieczny Opatówek

[ 2020-02-14 ]
Bezpieczny Opatówek - to akcja realizowana w ramach współpracy Burmistrza Gminy Opatówek z Komisariatem Policji w Opatówku na rzecz mieszkańców naszej gminy.
Z miłości do bezpieczeństwa - pod takim hasłem policjanci Komisariatu Policji w Opatówku promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zawieszki odblaskowe w kształcie serca i opaski odblaskowe przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymali piesi i kierujący, którzy poruszali się ulicami Opatówka.


Walentynki kojarzą się głównie z miłością, a ta miłość przejawia się również przez troskę o bezpieczeństwo osób nam bliskich. Dlatego też warto z miłości przypominać im o zachowaniu ostrożności na drogach. Warto by zawsze z podróży bezpiecznie do nas wracali. O bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców wspólnie z policjantami zadbała Gmina Opatówek, zakupując odblaski w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest profilaktyka oraz zwiększenie świadomości społeczności na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym. Jednym z elementów działań jest uświadomienie pieszym, roli odblasków w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz konsekwencji nie posiadania ich. Propagowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, co znacznie poprawia ich widoczność, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście.

W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Współdziałanie władz gminy z Policją dowodzi, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo mieszkańców gminy Opatówek.

Tekst/zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek