Aktualności

Warszawa da się lubić

[ 2018-04-26 ]
22 kwietnia 2018 r. z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie Drugim mieszkańcy i przyjaciele Michałowa Drugiego wybrali się na wiosenny spacer po Warszawie.
Organizatorzy wyjazdu zaplanowali dla uczestników szereg atrakcji i miłą atmosferę. Pierwszą była słoneczna pogoda, która przywitała uczestników wyjazdu już od samego rana. Spacer rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnik z wielką pasją opowiadał o powstaniu warszawskim, okolicznościach jego wybuchu, przebiegu i skutkach. Ekspozycje muzeum ukazują życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, makietę liberatora, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to niewiarygodne przeżycie. To możliwość wejścia w ówczesną sytuację, przeżycia na nowo i w indywidualny sposób tamtejszych wydarzeń. Muzeum łączy w sobie przeszłość z dzisiejszą współczesnością, daje możliwość dowiedzenia się o tamtych wydarzeniach naprawdę wiele. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczestników prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Następnym punktem programu była wizyta w Łazienkach Królewskich wraz z uśmiechniętym przewodnikiem p. Sebastianem, który opowiadał o ciekawostkach związanych z tym miejscem. Łazienki Królewskie zaliczane są do najpiękniejszych ogrodów w Polsce, były letnią rezydencją ostatniego króla Rzeczypospolitej - Stanisława Augusta. Dla mieszkańców Warszawy są najszczęśliwszym miejscem w stolicy, zaś dla turystów miejscem, które trzeba koniecznie odwiedzić.

Na zakończenie spaceru uczestnicy wraz z przewodnikiem udali się do Wilanowa, aby obejrzeć pałac oraz park, które są prawdziwą perłą na mapie zabytków Polski. Pałac jest również jednym z nielicznych zabytków, który w niezmienionej niemal postaci przetrwał czasy zaborów i obu wojen światowych. Całość stanowi wielką ucztę dla oczu zachwycając wspaniałą barokową architekturą pałacu, bogatym, znakomicie utrzymanym parkiem z częścią w stylu francuskich klombów i tysiącami kwiatów oraz romantyczną częścią w stylu angielskim z rzeczką i stawem, a także uroczymi małymi pawilonami spotkań i rozmyślań. Uczestnicy spaceru z niezapomnianymi przeżyciami i w dobrych nastrojach powrócili do domu planując kolejne wyjazdy.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek