Aktualności

KS Opatówek wesprze swojego piłkarza

[ 2020-02-24 ]
7 marca na stadionie przy ul. Ogrodowej 69 KS Opatówek w ramach 1/16 Totolotek Pucharu Polski zmierzy się Victorią Września. Wszyscy kibice, którzy wybiorą się na to ciekawie zapowiadające się widowisko z czołowym czwartoligowcem wesprą poważnie chorego Łukasza Derbicha - zawodnika, który jeszcze jesienią biegał po ligowych boiskach w koszulce KS Opatówek.
W regionie jest znanym i bardzo lubianym piłkarzem. Przygodę z futbolem musiał jednak przerwać z uwagi na chorobę. Pod koniec zeszłego roku zdiagnozowano u niego przewlekłą niewydolność nerek. - Dziś przy życiu utrzymują go wyczerpujące dializy i oczekiwanie na dawcę nerki. Łukasza czeka długa droga do powrotu do zdrowia i odnalezienia się w nowej sytuacji. W tym celu potrzebne są środki pieniężne na leczenie i rehabilitację - czytamy w opisie internetowej zbiórki na rzecz piłkarza prowadzonej pod adresem https://zrzutka.pl/derbichlukasz.


36-letni Derbich jeszcze jako junior bronił barw KKS-u. Posmakował piłki na najwyższym szczeblu w kraju, występując w Cracovii i Ruchu Chorzów. Na boiskach ekstraklasy rozegrał łącznie 32 spotkania. Ostatnio występował w naszym KS Opatówek.

- Wspólnie z zarządem zadecydowaliśmy, że środki zebrane z biletów podczas spotkania pucharowego z Victorią Września przeznaczymy na leczenie Łukasza. Środowisko piłkarskie w takich sytuacjach musi się wspierać i trzymać razem - mówi Wojciech Sowa, wiceprezes zarządu KS Opatówek.

Ceny biletów - cegiełek na to spotkanie wyjątkowo wynosić będą 10 zł. Spotkanie rozpocznie się 7 marca o godzinie 12:00.

Tekst: Klub Sportowy Opatówek

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek